Případové studie

Bata

Produkt: Alphashot XL

Pro módní průmysl je fotografování velmi důležité, protože tím prodáváme. Rozhodli jsme se koupit Alphashot, protože se nám líbí jeho funkce. Například nemusíte nastavovat světla - je to automatizované. Použití algoritmu Alphashot jistě zlepší náš pracovní postup.

Alena Brazdilova / Copywriter & Product Coordinator at Bata

Zacaris.com

Produkt: Alphashot 360

ALPHASHOT improves our work efficiency. It is achieved by uploading photos of our products much faster. We make more than 3,000 products per month. We chose this device because we were having a problem with both time and cost.

Eva Arrazola / Marketing manager at Zacaris.com

Joma

Produkt: Alphashot 360

Jedním z našich hlavních cílů při nákupu ALPHASHOTU bylo podpořit online prodeje. S Alphashotem pracujeme efektivně. Alphashot urychluje práci na fotkách a úpravách fotografií.

Beatriz Sanchez / Communication Manager at Joma

Shuhplus

Produkt: Alphashot 360

Before purchasing the device, the time that we needed was 20 minutes on average until the product was prepared for the web shop. The time now is approximately 2-3 minutes. But in addition to the time savings, the Alphashot device provides another advantage, especially with regard to the Amazon product image standards.

Georg Mahn / Strategy Management Director of Schuhplus
Rossmann

Rossmann

Produkt: Alphashot 360

AlphaShot změnil náš předchozí styl práce s produkty. To nám pomáhá začlenit produkt v řadě komunikačních kanálů, jakož i v oblasti vizuální standartizace obsahu nabídky a prezentace ve všech komunikačních prostředcích.
Práce s AlphaShot je jednoduchá a automatické odstranění pozadí značně urychlí práci.

Ewelina Kotlinska / ROSSMANN
Happy Gifts

Happy Gifts

Produkt: Alphashot 360

Alphashot se stal základním nástrojem v marketingovém oddělení. Je v neustálém provozu, při výrobě, kontrole kvality, designu a dokonce i obchodního oddělení. Interní komunikace se změnila a stala se mnohem efektivnější. Pracujeme mnohem rychleji a naše fixní náklady fotografa zmizely z marketingového oddělení.

Agata Plesinska / Marketing Manager Happy Gifts Europe
Fortessa Inc.

Fortessa Inc.

Produkt: Alphashot XL Pro

For years, producing inventory images of our products would take anywhere from fifteen to forty-five minutes for each item. With the Alphashot XL Pro we have literally saved HUNDREDS of hours of editing, freeing up time to work on other projects. We recently updated our 500+ page catalog, and really couldn’t have done it in the tight time frame we had to work with without the Alphashot XL Pro.

Roxanne Williams / Director Network Operations
Rossmann Bershka Vision Express Inditex Inter Cars Heppin Wittchen CCC Shoeson Muzem Śląskie Neo fashion Mark Twain Lovehats Frock Toya Royal Point Venezia Happy Gifts Vip collection Oeg Kedoff Electronic Partner Fortess Chaos
Contact request Thank you for sending us a message. We will reply as soon as possible.